Επιτυχίες αθλητών του Ποδηλατικού Ομίλου Καλαμάτας

0

Αξιοσημείωτη και με ιδιαίτερα θετικά αποτελέσματα έχει καταγραφεί η συμμετοχή των αθλητών του Ποδηλατικού Ομίλου Καλαμάτας στο αγωνιστικό πρόγραμμα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας κατά το έτος 2019.

Επισημαίνεται ότι ο Ποδηλατικός Όμιλος Καλαμάτας συμμετείχε στους ακόλουθους αγώνες, συμπληρώνοντας 23 αγωνιστικές ημέρες, εκπροσωπούμενος από τους αθλητές του, που πραγματοποίησαν 75 συμμετοχές σε όλη την Ελλάδα.

Ειδικότερα:

1) Διασυλλογικός αγώνας δρόμου αντοχής «Γύρος Λάρισας»,στο Συκούριο Λάρισας
Κατηγορία εφήβων :4ος στην ατομική χρονομέτρηση και 4ος στην αντοχή Μπαρμπετσέας Μάρκος
Κατηγορία Μάστερ Α: 2ος Πετρακόπουλος Γιάννης
Κατηγορία Μάστερ Β: 2ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ: 4ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν: 2ος Λινάρδος Νίκος

2) Πρωτάθλημα Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδας,στην Πάτρα Αχαΐας
Κατηγορία εφήβων: 1ος Μπαρμπετσέας Μάρκος
Κατηγορία εφήβων: 8ος Κούκος Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος στην ατομική χρονομέτρηση και 1ος στην αντοχή Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Β: 10ος Ψωματαρης Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Γ: 4ος στην ατομική χρονομέτρηση και 6ος στην αντοχή Κωνσταντόπουλος Νίκος.

3) 42ος Γύρος θυσίας Πάτρα /Καλάβρυτα
Κατηγορία εφήβων: 3ος Μπαρμπετσεας Μάρκος
Κατηγορία Μάστερ Β: 2ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ: 28ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

4) Granfondo Θησέας Μαλακάσα
Κατηγορία εφήβων: 3ος Μπαρμπετσεας Μάρκος
Κατηγορία Μάστερ Α: Πετρακόπουλος Γιάννης
Κατηγορία Μάστερ Β: Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ : Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν: Λινάρδος Νίκος

5) Attica Race, Αθήνα/Σούνιο
Κατηγορία Μάστερ Γ: 23ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

6) Costa Navarino ironman triathlon
2η ομάδα μεταξύ 70 ομάδων από όλο τον κόσμο: Δημήτρης Δημητρακόπουλος.

7) Mtb 4th Meteora race
Κατηγορία εφήβων: 2ος Μπαρμπετσέας Μάρκος

7α) Mtb race Πελλοπονήσου και Δυτικής Ελλάδας, Ηλεία
Κατηγορία εφήβων: 1ος Μπαρμπετσέας Μάρκος
Κατηγορία εφήβων: 6ος Κούκος Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Α: 2ος Πετρακόπουλος Γιάννης.

8) 11ος Γύρος Νεμέας
Κατηγορία Μάστερ Α: 7ος Πετρακόπουλος Γιάννης
Κατηγορία Μάστερ Α: 28ος Γεωργακόπουλος Παναγιώτης
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ: 18ος Κωνσταντόπουλος Νίκος.
Κατηγορία Μάστερ Α: 28ος Γεωργακόπουλος Παναγιώτης
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ: 18ος Κωνσταντόπουλος Νίκος.

9) Granfondo Omfalios, Δελφοί
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ: 9ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

10) 10ος Ολυμπιακός Δρόμος για την Ειρήνη, Πύργος Ηλείας, Ανδρίτσαινα Αρκαδίας
Κατηγορία εφήβων: 1ος Μπαρμπετσέας Μάρκος
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης στην ατομική χρονομέτρηση και 1ος στον αγώνα Αντοχής.
Κατηγορία Μάστερ Γ: 1ος Κωνσταντόπουλος Νίκος στην ατομική χρονομέτρηση και 1ος στον αγώνα Αντοχής.
Κατηγορία όπεν: 2ος Λινάρδος Νίκος.

11) 9ος Δρόμος της Φωτιάς, Ζαχάρω Ηλείας
Κατηγορία εφήβων: 2ος Μπαρμπετσέας Μάρκος
Κατηγορία Μάστερ (ενιαία): 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ (ενιαία):12ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν: 6ος Λινάρδος Νίκος.

12) Γύρος Τρίπολης, Αρκαδία
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ: 9ος Κωνσταντόπουλος Νίκος.

13) 4ος Γύρος Χαλκίδας, Εύβοια
Κατηγορία Μάστερ Β: 2ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ: 8ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν: 11ος Κωτσιόπουλος Φώτης.

14) 2η Ανάβαση Τσακώνας, Καλαμάτα, Μεσσηνίας
Κατηγορία εφήβων: 3ος Μπαρμπετσέας Μάρκος
Κατηγορία εφήβων: 6ος Κούκος Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Α: 4ος Πετρακόπουλος Γιάννης
Κατηγορία Μάστερ Α: 6ος Γεωργακόπουλος Παναγιώτης
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ: 1ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν: 9ος Κωτσιόπουλος Φώτης
Κατηγορία ανδρών: 2ος Νικολακέας Γεώργιος

14) 1η Ανάβαση Λαλα, Αρχαία Ολυμπία, Ηλείας
Κατηγορία εφήβων: 4ος Κούκος Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ: 3ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν: 15ος Κωτσιόπουλος Φώτης.

15) Ανάβαση Ταϋγέτου, Καλαμάτα, Μεσσηνίας
Κατηγορία εφήβων: 2ος Κούκος Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Α: 3ος Γεωργακόπουλος Παναγιώτης
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Β: 19ος Ψωματάρης Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Γ: 3ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν: 7ος Κωτσιόπουλος Φώτης.

16) 6η Ανάβαση Ομπλού, Πάτρα Αχαΐας
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Β: 8ος Ψωματάρης Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Γ: 3ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν: 6ος Κωτσιόπουλος Φώτης.

17) 58η Ανάβαση Πάρνηθας, Αττική
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ: 9ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

18)Mtb Άθλος Μαινάλου, Λακωνία
Κατηγορία εφήβων: 6ος Κούκος Γεώργιος.

19) 34η Ανάβαση Υμηττού, Αττική
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ: 5ος Κωνσταντόπουλος Νίκος.

20) 6η Ανάβαση Φυλής, Αττική
Κατηγορία Μάστερ Γ: 4ος Κωνσταντόπουλος Νίκος.

μοιραστειτε το:

Comments are closed.