Ποιους βραβεύει ο «Μεσσηνιακός Γ.Σ.»

0

Ο “Μεσσηνιακός Γ.Σ.1888″, διανύοντας τον 129ο χρόνο λειτουργίας του οργανώνει εκδηλώσεις με θέμα «ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. 1888-ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ», το τριήμερο Παρασκευής – Κυριακής (20, 21 και 22 Ιανουαρίου 2017), στο Πνευματικό Κέντρο Καλαμάτας.

Για πρώτη φορά θα παρουσιασθεί σε όλη τη διάρκεια του τριημέρου, δημόσια η συλλογή που περιλαμβάνει αντικείμενα από την 129χρονη ζωή του Συλλόγου. Θα εκτεθούν και αρκετά δελτία παλαιών αθλητών του Μεσσηνιακού και θα εκδοθεί αντίγραφο σε όποια-ον επιθυμεί.

Το Σάββατο, 21 Ιανουαρίου, στις 6 το απόγευμα,  θα γίνει η κεντρική εκδήλωση και θα τιμηθούν οι Μεγάλοι φετινοί Χορηγοί, Προσωπικότητες, Αθλητές και Ομάδες του Συλλόγου και στο τέλος θα γίνει κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του. Και τις τρεις ημέρες θα λειτουργήσει έκθεση σημαντικών κειμηλίων, μέρος του αθλητικού Μουσείου, του Συλλόγου στο φουαγιέ του Κέντρου.

Την 21η Ιανουαρίου στις 6μμ θα γίνει στην κεντρική αίθουσα η τιμητική εκδήλωση. Θα τιμηθούν:

Α. ΧΟΡΗΓΟΙ

Α) Μεγάλος Χορηγός :

Όμιλος Εταιρειών ΤΕΡΝΑ Α.Ε.

Β) Επίσημοι Χορηγοί:

  1. Elite City Resort
  2. ACS Καλαμάτας
  3. Σ. Λαμπρόπουλος – Ε. Ντεκελές Ο.Ε.
  4. ALUSTIL Πανταζής
  5. Δραγώνας Α.Ε.
  6. Alma Sport
  7. Νίκος Παπαθεοδώρου
  8. Ηλίας Πουλής
  9. Κωνσταντίνος Βρακάς

Β. ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ

  1. Χρήστος Μαλαπάνης-τ. Δήμαρχος Καλαμάτας
  2. Παναγιώτης Τσιμόγιαννης-τ.πρόεδρος ΟΠΑΝΑΜ
  3. Δημήτρης Μπάκας-τ. πρόεδρος Αθλητικού οργανισμού Δήμου Καλαμάτας
  4. Δημήτριος Αβδάλας-Προπονητής Καλαθοσφαίρισης
  5. Παρασκευή Τασιοπούλου-Προπονήτρια Πετοσφαίρισης
  6. Παναγιώτης Θωμόπουλος-Εκπαιδευτικός
  7. Γεώργιος Γιαννόπουλος-Εκπαιδευτικός
  8. Γιάννης Ηλιάδης-Εκπαιδευτικός
  9. Νικόλαος Καλυβιώτης-αθλητής
  10. ΔΙΑΦΟΡΟΖΩ Αθλητικός Σύλλογος Α.με Α. Καλαμάτα 2015
  11. Γιώργος Αγγελής-αθλητής
  12. Γιάννης Χαραλαμπόπουλος-αθλητής
  13. Γεωργία Παπαδέα-αθλήτρια
  14. Μάκης Τσίλκος-Δημοσιογράφος

ΤΜΗΜΑΤΑ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

Στίβος

Διακριθέντες αθλητές

  1. Γιώργος Κούσκουλας
  2. Κρηνιώ Δημητροπούλου
  3. Ελισάβετ Τενέντε
  4. Κωνσταντίνα Αλεξανδροπούλου
  5. Μαριδήμη Χανδρινού
  6. Μαρία Τασιοπούλου
  7. Αλέξανδρος Ζαχαριάς.

Βόλεϊ

Ομάδα Γυναικών 2015-2016

  1. Αντωνοπούλου Φωτεινή
  2. Βέλμαχου Αφροδίτη
  3. Βυθούλκα Νίκη
  4. Ζερίτη Αθηνά
  5. Κουτσουροπούλου Μιράντα
  6. Κωνσταντοπούλου Μαρία
  7. Μπαξιβανάκη Σοφιτίνα
  8. Μπεσή Εβελίνα
  9. Μπούνα Θεώνη
  10. Παναγοπούλου Ζωή
  11. Ραμούνδου Νατάσα
  12. Σαμπάτη Ιφιγένεια
  13. Σκλήρη Σπυριδούλα
  14. Σουρή Γωγώ
  15. Σπανού Πωλίνα
  16. Τζούλου Κωνσταντίνα
  17. Φωτεινάκη Κατερίνα
  18. Χειλαδάκη Κέλλυ
  19. Ζεργιώτης Νικόλαος
  20. Χρονόπουλος Χρήστος

Ομάδες παγκορασίδων – κορασίδων – νεανίδων

  1. Βασιλειάδη Κυριακή
  2. Γεωργιοπούλου Τίνα
  3. Γεωργουλάκου Αργυρώ
  4. Γιάρμολιουκ Ζακλίν
  5. Καραγιάννη Μαριλένα
  6. Καραμπάτσου Κωνσταντίνα
  7. Κόκα Χριστίνα
  8. Κοτσομύτη Μαρία
  9. Λεμπέση Άλκιστη
  10. Λιάδη Σταυρούλα
  11. Μαλαπάνη Κωνσταντίνα
  12. Μιχαλοπούλου Φωτούλα
  13. Μπένου Βαρβάρα
  14. Ντάκουρη Ιωάννα
  15. Ντεκελέ Μαρκέλα
  16. Παπαβασιλοπούλου Ιωάννα
  17. Παπαδοπούλου Κάτια
  18. Ρομπάκη Έφη
  19. Σπηλιώτη Ιωάννα
  20. Σταθοπούλου Έφη

Ποδηλασία

  1. Ζωή Παναγιωτοπούλου
  2. Γιώργος Kαστριτςέας
  3. Καλλιόπη Mαντζουνέα

Ποδόσφαιρο

  1. Παναγιώτης Στάθης
  2. Γιώργος Μηλίτσης
μοιραστειτε το:

Comments are closed.