Ο Τσικλητήτας έχασε (2-1) στη Μυτιλήνη

0

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΤΟΠΙΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

Ο Τσικλητήρας Πύλου ηττήθηκε χθες Κυριακή (11.12.2016) στη Μυτιλήνη από τον Αιολικό με 2-1 και πλέον με 14 βαθμούς βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο Αιολικός προηγήθηκε με τον Χρήστου που αξιοποιώντας τη μεταβίβαση της μπάλας από τον Παληγιώργο, πλάσαρε με ευστοχία, ανοίγοντας το σκορ στο 31ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους του αγώνα και πάλι με πλασέ του Χρήστου, προς τον οποίο σέντραρε ο Τάχια μετά από καταπληκτική ενέργεια. Ο Τσικλητήρας μείωσε σε 2-1 στο 71’ με απευθείας φάουλ του Γραμματικόπουλου.

Αιολικός: (Γ. Πολλαετίδης): Ζαχαρής, Ιωαννίδης, Κρητικός, Τάχιας, Κριπιντίρης, Κεσίδης, Μίχος, Ευσταθίου (85′ Ραζάκ), Μπουρούς (75′ Μανουσάκης), Παληγεώργος (90′ Σπάρταλης), Χρήστου.

Τσικλητήρας Πύλου: (Ν. Κακαλέτρης): Παλιγγίνης, Παναγόπουλος, Μπίζος, Καραμπάς, Ρούσσης,Ζαχαρόπουλος, Μεντούρ (46 Μικελάτος), Τσάτσος (75′ Κωστής), Γραμματικόπουλος, Κερμενίδης (84’Σβίγγος), Πήλιος.

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ

12 Αγωνιστική

  • Αιολικός – Τσικλητήρας Πύλου 2-1
  • Ερµιονίδα – ΑΟ Ζευγολατιού 2-0
  • Παναργειακός – Αχαϊκή 0-1
  • Παναρκαδικός – Αστέρας Αμαλιάδας-Πανόπουλου 1-1
  • Παναχαΐκή – ΑΟ Θήβα1-0
  • ΠΑΟ Βάρδας– Φωστήρας 0-0
  • Χαλκίδα – Δόξα Μεγαλόπολης 2-2

Βαθμολογία

  1. Παναχαΐκή 28
  2. Παναρκαδικός 23
  3. Ερµιονίδα 21
  4. ΠΑΟ Βάρδας 18
  5. Αιολικός 18
  6. Φωστήρας 17
  7. Χαλκίδα 15
  8. Τσικλητήρας Πύλου 14
  9. Δόξα Μεγαλόπολης 14
  10. Αστέρας Αμαλιάδας-Πανόπουλου 14
  11. ΑΟ Θήβα 12
  12. ΑΟ Ζευγολατιού 8
  13. Παναργειακός 7
  14. ΠΑΟ Λουτρακίου 7
  15. Αχαϊκή 6

Αχαϊκή: -3 Πόντοι (Απόφαση Ομοσπονδίας)

Η επόμενη (13η) Αγωνιστική

  • ΑΟ Ζευγολατιού – Παναργειακός
  • ΑΟ Θήβα – ΠΑΟ Λουτρακίου
  • Αχαϊκή – Αιολικός
  • Δόξα Μεγαλόπολης – Ερµιονίδα
  • ΠΑΟ Βάρδας – Χαλκίδα
  • Τσικλητήρας Πύλου – Αστέρας Αμαλιάδας-Πανόπουλου
  • Φωστήρας – Παναχαΐκή

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Συνεχίζοντας τις νίκες ο Π.Σ. Η Καλαμάτα πήρε διπλό στα Φιλιατρά και επικρατώντας επί της τοπικής Εράνης με 2-0 και εξακολουθεί να προπορεύεται στον βαθμολογικό πίνακα της Α’ Τοπικής Κατηγορίας με 32 βαθμούς και ακολουθεί με 6 βαθμούς διαφορά η Αναγέννηση Παραλίας.

Τα αποτελέσματα των τοπικών πρωταθλημάτων έχουν ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 (12η Αγωνιστική)

  • Ολυμπιακός Καλαμάτας – Εθνικός Μελιγαλά 0-3
  • Α.Ο. Μιλτιάδης – Α.Σ. Ανδρούσας 3-1
  • Αναγέννηση Παραλίας – Τέλος Άγρας 2-1
  • Α.Ο. Φαραί – Απόλλων Καλαμάτας 1-0
  • Εράνη Φιλιατρών – Π.Σ. Η Καλαμάτα 0-2
  • Αστέρας Αρφαρών – Α.Σ. Πανθουριακός 0-4
  • Πάμισος Μεσσήνης – Α.Ο. Κυπαρισσίας 3-0
  • Α.Ο. Διαβολιτσίου – Α.Ε. Αβίας 2-0

Βαθμολογία

  1. Π.Σ. Η Καλαμάτα 32
  2. Αναγέννηση Παραλίας 26
  3. Πάμισος Μεσσήνης 24
  4. Α.Σ. Πανθουριακός 24
  5. Α.Ο. Μιλτιάδης 24
  6. Εθνικός Μελιγαλά 19
  7. Α.Ο. Κυπαρισσίας 18
  8. Α.Ο. Φαραί 15
  9. Α.Ο. Διαβολιτσίου 15
  10. Απόλλων Καλαμάτας 12
  11. Εράνη Φιλιατρών 12
  12. Ολυμπιακός Καλαμάτας 11
  13. Α.Σ. Ανδρούσας 10
  14. Τέλος Άγρας 9
  15. Α.Ε. Αβίας 7
  16. Αστέρας Αρφαρών 5

Η επόμενη (13η) Αγωνιστική

  • Α.Σ. Πανθουριακός – Εράνη Φιλιατρών (Σάββατο 17/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Απόλλων Καλαμάτας – Αναγέννηση Παραλίας (Σάββατο 17/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Π.Σ. Η Καλαμάτα – Εθνικός Μελιγαλά (Κυριακή 18/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Α.Σ. Ανδρούσας – Ολυμπιακός Καλαμάτας (Κυριακή 18/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Τέλος Άγρας – Αστέρας Αρφαρών (Κυριακή 18/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Α.Ο. Κυπαρισσίας – Α.Ο. Μιλτιάδης (Κυριακή 18/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Α.Ε. Αβίας – Πάμισος Μεσσήνης (Κυριακή 18/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Α.Ο. Διαβολιτσίου Α.Ο. Φαραί (Κυριακή 18/12/16 – 3 μ.μ.)

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(11η Αγωνιστική)

  • Α.Ο. Ασπρόχωμα – Μεσσηνιακός Γ.Σ. 0-0
  • Νέος Άρις – Αστέρας Μικρομάνης 1-2
  • Παπαφλέσσας Χώρας – Ηρακλής Καλαμάτας 2-1
  • Χανδριναϊκός Π.Σ. – Απόλλων Πεταλιδίου 2-2
  • Ακρίτας Κορώνης – Α.Ο. Ομόνοια 1-1
  • Α.Ο. Δωρίου – Ολυμπιακός Ανάληψης 2-0
  • Αίαντας Καλαμάτας – Α.Ο. Σπερχογείας 0-2

Βαθμολογία

  1. Α.Ο. Σπερχογείας 28
  2. Α.Ο. Ομόνοια 23
  3. Α.Ο. Δωρίου 18
  4. Αίαντας Καλαμάτας 16
  5. Α.Ο. Ασπρόχωμα 16
  6. Αστέρας Μικρομάνης 16
  7. Ηρακλής Καλαμάτας 16
  8. Aκρίτας Κορώνης 16
  9. Απόλλων Πεταλιδίου 12
  10. Μεσσηνιακός Γ.Σ. 12
  11. Παπαφλέσσας Χώρας 12
  12. Χανδριναϊκός Π.Σ. 11
  13. Ολυμπιακός Ανάληψης 8
  14. Νέος Άρις 5

Η επόμενη (12η) Αγωνιστική

  • Αστέρας Μικρομάνης –Αίαντας Καλαμάτας (Σάββατο 17/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Απόλλων Πεταλιδίου – Νέος Άρις (Σάββατο 17/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Ολυμπιακός Ανάληψης – Παπαφλέσσας Χώρας (Σάββατο 17/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Χανδριναϊκός Π.Σ. – Α.Ο. Δωρίου (Σάββατο 17/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Α.Ο. Σπερχογείας – Α.Ο. Ασπρόχωμα (Κυριακή 18/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Α.Ο. Ομόνοια –Μεσσηνιακός Γ.Σ. (Κυριακή 18/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Ηρακλής Καλαμάτας – Aκρίτας Κορώνης (Κυριακή 18/12/16 – 6 μ.μ.)

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος Όμιλος

(10η Αγωνιστική)

  • Διαγόρας Κοπανακίου – ΑΕ Κυπαρισσίας-Ηρακλής 2-1
  • Δόξα Καλαμάτας – ΑΕΚ Καλαμάτας 2-2
  • Αστέρας Βαλύρας – Παπαφλέσσας Αμφείας 1-3
  • Α.Ο. Πανευαϊκός – Ατρόμητος Πλατύ 2-6
  • ΑΣ Θύελλα Μερόπης – Α.Ε. Γαργαλιάνων 0-2
  • ΠΑΟ Καλού Νερού – Κεραυνός Καλαμάτας 1-5
  • Ρεπό: Α.Ε. Μάνης

Βαθμολογία

  1. Διαγόρας Κοπανακίου 21
  2. Ατρόμητος Πλατύ 19
  3. Α.Ε. Μάνης 19
  4. Α.Ε. Γαργαλιάνων 18
  5. Παπαφλέσσας Αμφείας 17
  6. ΑΕ Κυπαρισσίας-Ηρακλής 14
  7. Αστέρας Βαλύρας 13
  8. Κεραυνός Καλαμάτας 12
  9. Α.Ο. Πανευαϊκός 11
  10. ΠΑΟ Καλού Νερού 10
  11. Δόξα Καλαμάτας 5
  12. ΑΕΚ Καλαμάτας 5
  13. ΑΣ Θύελλα Μερόπης 1

Η επόμενη (11η) Αγωνιστική

  • Δόξα Καλαμάτας – Διαγόρας Κοπανακίου (Σάββατο 17/12/16 – 3 μ.μ.)
  • ΑΕ Κυπαρισσίας-Ηρακλής – ΑΣ Θύελλα Μερόπης (Σάββατο 17/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Α.Ε. Γαργαλιάνων – Αστέρας Βαλύρας (Σάββατο 17/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Ατρόμητος Πλατύ – Κεραυνός Καλαμάτας (Σάββατο 17/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Παπαφλέσσας Αμφείας – Α.Ο. Πανευαϊκός (Κυριακή 18/12/16 – 11 π.μ.)
  • ΑΕΚ Καλαμάτας – Α.Ε. Μάνης (Κυριακή 18/12/16 – 12 μ.)
  • Ρεπό: ΠΑΟ Καλού Νερού

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ- 2ος Όμιλος

(9η Αγωνιστική)

  • Θύελλα Χαροκοπιού – Α.Ο. Μεθώνης 2-3
  • Π.Α.Ο. Καλλιθέας – Πανιώνιος Καλαμάτας 1-2
  • ΑΣ Φυτειάς – ΑΟ Φυτειάς 4-1
  • Α.Ε. Λογγάς – Α.Ο. Πατίστα 2-2
  • Α.Ο. Στενωσιάς – Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης 2-1
  • Πράσινα Πουλιά – ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα 0-3 ά.α

Βαθμολογία

  1. Α.Ο. Μεθώνης 23
  2. Πανιώνιος Καλαμάτας 17
  3. Α.Ο. Στενωσιάς 17
  4. ΑΣ Φυτειάς 15
  5. Θύελλα Χαροκοπιού 14
  6. ΑΟ Φυτειάς 12
  7. Π.Α.Ο. Καλλιθέας 11
  8. Α.Ε. Λογγάς 10
  9. Α.Ο. Πατίστα 10
  10. Πράσινα Πουλιά 10
  11. ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα 9
  12. Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης 0

*Το σωματείο “ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ“ έχει-2 βαθμούς. από την περσινή περίοδο-ΑΠΟΦΑΣΗ Π.Ε 25/11-02-2016

Η επόμενη (10η) Αγωνιστική

  • Α.Ο. Μεθώνης – Α.Ε. Λογγάς (Σάββατο 17/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Πράσινα Πουλιά – ΑΣ Φυτειάς (Σάββατο 17/12/16 –6 μ.μ.)
  • Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης – Α.Ο. Πατίστα (Κυριακή 18/12/16 – 3 μ.μ.)
  • ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – Θύελλα Χαροκοπιού (Κυριακή 18/12/16 – 3 μ.μ.)
  • ΑΟ Φυτειάς – Π.Α.Ο. Καλλιθέας (Κυριακή 18/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Πανιώνιος Καλαμάτας – Α.Ο. Στενωσιάς (Δευτέρα 19/12/16 – 3 μ.μ.)

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(9η Αγωνιστική)

  • Νέστωρ Πύλου – Α.Ο. Βέργας 0-4
  • Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Θύελλα Παραλίας 3-1
  • ΑΣ Δαναός – Θησέας Καλαμάτας 0-2
  • ΑΟ Ερμής Καλαμάτας – ΑΟ Λαιϊκων 2-0
  • ΑΠΣ Άρις – Νέδουσα Αλαγονίας 0-2
  • Ρεπό: ΑΠΟ Καλαμάτας Ίκαρος

Βαθμολογία

  1. ΑΣ Δαναός 19
  2. ΑΠΣ Άρις 18
  3. Θησέας Καλαμάτας 18
  4. Νέδουσα Αλαγονίας 17
  5. ΑΟ Ερμής Καλαμάτας 17
  6. Α.Ο. Λαιΐκων 10
  7. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 7
  8. Α.Ο. Βέργας 6
  9. ΑΠΟ Καλαμάτας Ίκαρος 5
  10. Θύελλα Παραλίας 3
  11. Νέστωρ Πύλου 1
  12. Α.Ο. Χατζή -2
  • Ο Α.Ο. ΧΑΤΖΗ έχει -2 βαθμούς. από την περσινή περίοδο-ΑΠΟΦΑΣΗ Π.Ε 26/18-02-2016
  • Η ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ έχει -6 βαθμούς. βάσει του ΚΑΠ, λόγω αποχώρησης από το πρωτάθλημα 2015-2016

Η επόμενη (10η) Αγωνιστική

  • Θύελλα Παραλίας – Α.Ο. Βέργας (Σάββατο 17/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Θησέας Καλαμάτας – Νέστωρ Πύλου (Σάββατο 17/12/16 – 3 μ.μ.)
  • Α.Ο. Λαιΐκων – Α.Σ. Δαναός (Κυριακή 18/12/16 – 09:30 π.μ.)
  • ΑΠΟ Καλαμάτας Ίκαρος – ΑΠΣ Άρις (Κυριακή 18/12/16 – 09:30 π.μ.)
  • Νέδουσα Αλαγονίας – Παναθηναϊκός Καλαμάτας (Δευτέρα 19/12/16 – 5:30 μ.μ.)
  • Ρεπό: ΑΟ Ερμής Καλαμάτας
μοιραστειτε το:

Comments are closed.